Chemi-Con ERWX451LGC222MD70U
Part No.:
ERWX451LGC222MD70U
Shipping
ERWX451LGC222MD70U Information
Capacitance:
2.2 mF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
450 V
ESR (Equivalent Series Resistance):
Lifetime @ Temp.:
5000 Hrs @ 85°C
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Ripple Current @ Low Frequency:
5.3 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency:
6.36 A @ 3 kHz
Impedance:
Lead Spacing:
1.102" (28.00mm)
Size / Dimension:
2.500" Dia (63.50mm)
Height - Seated (Max):
2.913" (74.00mm)