Chemi-Con ERWU451LGC392MDA0U
Part No.:
ERWU451LGC392MDA0U
Shipping
ERWU451LGC392MDA0U Information
Capacitance:
3.9 mF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
450 V
ESR (Equivalent Series Resistance):
Lifetime @ Temp.:
2000 Hrs @ 85°C
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Ripple Current @ Low Frequency:
8.3 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency:
9.96 A @ 3 kHz
Impedance:
Lead Spacing:
1.102" (28.00mm)
Size / Dimension:
2.500" Dia (63.50mm)
Height - Seated (Max):
4.094" (104.00mm)