Chemi-Con ERWU451LGC203MFP0U
Part No.:
ERWU451LGC203MFP0U
Shipping
ERWU451LGC203MFP0U Information
Capacitance:
20 mF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
450 V
ESR (Equivalent Series Resistance):
Lifetime @ Temp.:
2000 Hrs @ 85°C
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Ripple Current @ Low Frequency:
22.5 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency:
27 A @ 3 kHz
Impedance:
Lead Spacing:
1.240" (31.50mm)
Size / Dimension:
3.504" Dia (89.00mm)
Height - Seated (Max):
9.213" (234.00mm)