Chemi-Con ERWU451LGC153MFG0U
Part No.:
ERWU451LGC153MFG0U
Shipping
ERWU451LGC153MFG0U Information
Capacitance:
15 mF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
450 V
ESR (Equivalent Series Resistance):
Lifetime @ Temp.:
2000 Hrs @ 85°C
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Ripple Current @ Low Frequency:
17 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency:
20.4 A @ 3 kHz
Impedance:
Lead Spacing:
1.240" (31.50mm)
Size / Dimension:
3.504" Dia (89.00mm)
Height - Seated (Max):
6.457" (164.00mm)