Chemi-Con ERWK451LGC392MDE5U
Part No.:
ERWK451LGC392MDE5U
Shipping
ERWK451LGC392MDE5U Information
Capacitance:
3.9 mF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
450 V
ESR (Equivalent Series Resistance):
Lifetime @ Temp.:
5000 Hrs @ 85°C
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Ripple Current @ Low Frequency:
20.9 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency:
29.26 A @ 3 kHz
Impedance:
Lead Spacing:
1.102" (28.00mm)
Size / Dimension:
2.500" Dia (63.50mm)
Height - Seated (Max):
5.866" (149.00mm)