Chemi-Con ERWH451LGC822MFD5U
Part No.:
ERWH451LGC822MFD5U
Shipping
ERWH451LGC822MFD5U Information
Capacitance:
8.2 mF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
450 V
ESR (Equivalent Series Resistance):
Lifetime @ Temp.:
5000 Hrs @ 85°C
Operating Temperature:
-25°C ~ 85°C
Ripple Current @ Low Frequency:
26.1 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency:
36.54 A @ 3 kHz
Impedance:
Lead Spacing:
1.240" (31.50mm)
Size / Dimension:
3.504" Dia (89.00mm)
Height - Seated (Max):
5.472" (139.00mm)