Chemi-Con ERWH451LGC332MDA5U
Part No.:
ERWH451LGC332MDA5U
Shipping
ERWH451LGC332MDA5U Information
Capacitance:
3.3 mF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
450 V
ESR (Equivalent Series Resistance):
Lifetime @ Temp.:
5000 Hrs @ 85°C
Operating Temperature:
-25°C ~ 85°C
Ripple Current @ Low Frequency:
13.6 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency:
19.04 A @ 3 kHz
Impedance:
Lead Spacing:
1.102" (28.00mm)
Size / Dimension:
2.500" Dia (63.50mm)
Height - Seated (Max):
4.291" (109.00mm)