Chemi-Con ERWH451LGC123MFK0U
Part No.:
ERWH451LGC123MFK0U
Shipping
ERWH451LGC123MFK0U Information
Capacitance:
12 mF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
450 V
ESR (Equivalent Series Resistance):
Lifetime @ Temp.:
5000 Hrs @ 85°C
Operating Temperature:
-25°C ~ 85°C
Ripple Current @ Low Frequency:
36.6 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency:
51.24 A @ 3 kHz
Impedance:
Lead Spacing:
1.240" (31.50mm)
Size / Dimension:
3.504" Dia (89.00mm)
Height - Seated (Max):
7.638" (194.00mm)