Chemi-Con ERWH401LGC682MDG0U
Part No.:
ERWH401LGC682MDG0U
Shipping
ERWH401LGC682MDG0U Information
Capacitance:
6.8 mF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
400 V
ESR (Equivalent Series Resistance):
Lifetime @ Temp.:
5000 Hrs @ 85°C
Operating Temperature:
-25°C ~ 85°C
Ripple Current @ Low Frequency:
23.5 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency:
32.9 A @ 3 kHz
Impedance:
Lead Spacing:
1.102" (28.00mm)
Size / Dimension:
2.500" Dia (63.50mm)
Height - Seated (Max):
6.457" (164.00mm)