Amphenol Anytek ER0301500000G
Part No.:
ER0301500000G
Manufacturer:
Amphenol Anytek
Category:
Wire to Board
Package:
Description:
TERM BLK 3POS SIDE ENT 3.5MM PCB
Shipping
ER0301500000G Information
Manufacturer:
Amphenol Anytek
Series:
ER
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Number of Levels:
1
Positions Per Level:
3
Pitch:
0.138" (3.50mm)
Mating Orientation:
Horizontal with Board
Current:
10 A
Voltage:
300 V