Amphenol Anytek EM1471500000G
Part No.:
EM1471500000G
Description:
TERM BLOCK PLUG 14POS 45DEG 5MM
Shipping
EM1471500000G Information
Number of Positions:
14
Positions Per Level:
14
Pitch:
0.197" (5.00mm)
Current - UL:
20 A
Voltage - UL:
300 V
Operating Temperature:
-40°C ~ 115°C