Amphenol Anytek EM1301500000G
Part No.:
EM1301500000G
Description:
TERM BLOCK PLUG 13POS 7.62MM
Shipping
EM1301500000G Information
Number of Positions:
13
Positions Per Level:
13
Pitch:
0.300" (7.62mm)
Current - UL:
20 A
Voltage - UL:
300 V
Operating Temperature:
-40°C ~ 115°C