Amphenol Anytek EM0371500000G
Part No.:
EM0371500000G
Description:
TERM BLOCK PLUG 3POS 45DEG 5MM
Shipping
EM0371500000G Information
Pitch:
0.197" (5.00mm)
Header Orientation:
Plug Wire Entry:
45°
Termination Style:
Screw
Current - UL:
20 A
Voltage - UL:
300 V
Color:
Green
Operating Temperature:
-40°C ~ 115°C