Amphenol Anytek EM0371300700G
Part No.:
EM0371300700G
Description:
EM- 5.0- 3P ORANGE W/O FLANGE
Shipping
EM0371300700G Information
Pitch:
0.197" (5.00mm)
Header Orientation:
Plug Wire Entry:
225°
Termination Style:
Screw - Rising Cage Clamp
Current - UL:
20 A
Voltage - UL:
300 V
Color:
Orange
Operating Temperature:
-40°C ~ 115°C