Chemi-Con ELXY500ETC100MF05D
Part No.:
ELXY500ETC100MF05D
Description:
CAP ALUM 10UF 20% 50V RADIAL TH
Shipping
ELXY500ETC100MF05D Information
Series:
LXY
Packaging:
Tape & Box (TB)
Capacitance:
10 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
50 V
Operating Temperature:
-55°C ~ 105°C