Chemi-Con ELXY160ETC470MF05D
Part No.:
ELXY160ETC470MF05D
Description:
CAP ALUM 47UF 20% 16V RADIAL TH
Shipping
ELXY160ETC470MF05D Information
Series:
LXY
Packaging:
Tape & Box (TB)
Product Status:
Active
Capacitance:
47 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
16 V
Operating Temperature:
-55°C ~ 105°C