Chemi-Con ELXY160ETA100MD05D
Part No.:
ELXY160ETA100MD05D
Description:
CAP ALUM 10UF 20% 16V RADIAL TH
Shipping
ELXY160ETA100MD05D Information
Packaging:
Tape & Box (TB)
Capacitance:
10 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
16 V
Operating Temperature:
-55°C ~ 105°C