Amphenol Anytek EL1611530000G
Part No.:
EL1611530000G
Description:
TERM BLOCK HDR 16POS 90DEG 3.5MM
Shipping
EL1611530000G Information
Number of Positions:
16
Positions Per Level:
16
Pitch:
0.138" (3.50mm)
Current - UL:
10 A
Voltage - UL:
300 V
Operating Temperature:
-40°C ~ 115°C