Chemi-Con EKZH350ELL470ME11S
Part No.:
EKZH350ELL470ME11S
Description:
CAP ALUM 47UF 20% 35V RADIAL TH
Shipping
EKZH350ELL470ME11S Information
Series:
KZH
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Capacitance:
47 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
35 V
Operating Temperature:
-40°C ~ 105°C
Ripple Current @ Low Frequency:
132 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency:
Impedance:
240 mOhms