Chemi-Con EKMM201VSN221MQ20S
Part No.:
EKMM201VSN221MQ20S
Description:
CAP ALUM 220UF 20% 200V SNAP TH
Shipping
EKMM201VSN221MQ20S Information
Series:
KMM
Packaging:
Bulk
Capacitance:
220 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
200 V
ESR (Equivalent Series Resistance):
Lifetime @ Temp.:
3000 Hrs @ 105°C
Operating Temperature:
-25°C ~ 105°C
Ripple Current @ Low Frequency:
850 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency:
1.275 A @ 50 kHz
Impedance:
Lead Spacing:
0.394" (10.00mm)
Size / Dimension:
1.000" Dia (25.40mm)
Height - Seated (Max):
0.866" (22.00mm)