Chemi-Con EKMG100ELL220ME11D
Part No.:
EKMG100ELL220ME11D
Description:
CAP ALUM 22UF 20% 10V RADIAL TH
Shipping
EKMG100ELL220ME11D Information
Series:
KMG
Packaging:
Bulk
Capacitance:
22 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
10 V
ESR (Equivalent Series Resistance):
Lifetime @ Temp.:
1000 Hrs @ 105°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 105°C
Ripple Current @ Low Frequency:
46 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency:
82.8 mA @ 100 kHz
Impedance:
Lead Spacing:
0.079" (2.00mm)
Size / Dimension:
0.197" Dia (5.00mm)
Height - Seated (Max):
0.492" (12.50mm)