DINKLE Corporation USA EK500V-04P
Part No.:
EK500V-04P
Description:
TERM BLK 4POS 5.00MM SCRW PLG
Shipping
EK500V-04P Information
Series:
EK500V
Positions Per Level:
4
Pitch:
0.197" (5.00mm)
Mating Orientation:
Horizontal with Board
Current:
20 A
Voltage:
300 V