Panasonic Electronic Components EEU-FC2A4R7H
Part No.:
EEU-FC2A4R7H
Description:
CAP ALUM 4.7UF 20% 100V RADIAL
Shipping
EEU-FC2A4R7H Information
Capacitance:
4.7 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
100 V
Operating Temperature:
-55°C ~ 105°C
Ripple Current @ Low Frequency:
42.25 mA @ 120 Hz