Panasonic Electronic Components EEU-FC2A3R3B
Part No.:
EEU-FC2A3R3B
Description:
CAP ALUM 3.3UF 20% 100V RADIAL
Shipping
EEU-FC2A3R3B Information
Capacitance:
3.3 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
100 V
Operating Temperature:
-55°C ~ 105°C
Ripple Current @ Low Frequency:
32.5 mA @ 120 Hz