Panasonic Electronic Components EEU-FC2A2R2B
Part No.:
EEU-FC2A2R2B
Description:
CAP ALUM 2.2UF 20% 100V RADIAL
Shipping
EEU-FC2A2R2B Information
Capacitance:
2.2 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
100 V
Operating Temperature:
-55°C ~ 105°C
Ripple Current @ Low Frequency:
22.8 mA @ 120 Hz