Sullins Connector Solutions EEC05DRTS-S93
Part No.:
EEC05DRTS-S93
Description:
CONN EDGE DUAL FMALE 10POS 0.100
Shipping
EEC05DRTS-S93 Information
Card Thickness:
0.093" (2.36mm)
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Mounting Type:
Through Hole
Termination:
Solder
Flange Feature:
Side Mount Opening, Unthreaded, 0.125" (3.18mm) Dia
Operating Temperature:
-65°C ~ 125°C