Unit Price:$0
Ext Price:$0



| Image | ![]() |
| Part Number | EE33-M1T17HS3F9K5L200D2 |
| Manufacturer | E+E Elektronik |
| Series | - |
| Package/Case | - |
| Packaging | Retail Package |
| Product Status | Active |
| Sensor Type | Humidity, Temperature |
| Humidity Range | 0 ~ 100% RH |
| Output Type | Analog |
| Output | 4mA ~ 20mA, 0V ~ 10V |
| Accuracy | ±2.3% RH |
| Response Time | 15 s |
| Sensitivity | ±0.01°C/%RH |
| Voltage - Supply | 8V ~ 35V |
| Mounting Type | - |
| Operating Temperature | -20°C ~ 50°C |
| Grade | - |
| Qualification | - |
| Supplier Device Package | - |
The following parts include "EE33-M1T17HS3F9K5L200D2" in Silicon Labs EE33-M1T17HS3F9K5L200D2.
The following parts are popular search parts in Test and Measurement.