Unit Price:$0
Ext Price:$0



| Image | ![]() |
| Part Number | EE060-M1A3E9 |
| Manufacturer | E+E Elektronik |
| Series | - |
| Package/Case | - |
| Packaging | Retail Package |
| Product Status | Obsolete |
| Sensor Type | Humidity, Temperature |
| Humidity Range | 0 ~ 100% RH |
| Output Type | Analog |
| Output | 0V ~ 10V |
| Accuracy | ±2.5% RH |
| Response Time | - |
| Sensitivity | - |
| Voltage - Supply | 15V ~ 30V |
| Mounting Type | - |
| Operating Temperature | -40°C ~ 80°C |
| Grade | - |
| Qualification | - |
| Supplier Device Package | - |
The following parts include "EE060-M1A3E9" in Silicon Labs EE060-M1A3E9.
The following parts are popular search parts in Test and Measurement.