Panasonic Electronic Components ECE-A0GKS470I
Part No.:
ECE-A0GKS470I
Description:
CAP ALUM 47UF 20% 4V RADIAL TH
Shipping
ECE-A0GKS470I Information
Series:
KS
Packaging:
Tape & Box (TB)
Capacitance:
47 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
4 V
ESR (Equivalent Series Resistance):
Lifetime @ Temp.:
1000 Hrs @ 85°C
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Ripple Current @ Low Frequency:
34 mA @ 120 Hz
Lead Spacing:
0.098" (2.50mm)
Size / Dimension:
0.157" Dia (4.00mm)
Height - Seated (Max):
0.236" (6.00mm)