Sullins Connector Solutions ECC36HETH
Part No.:
ECC36HETH
Description:
CONN EDGE DUAL FMALE 36POS 0.100
Shipping
ECC36HETH Information
Number of Positions:
36
Card Thickness:
0.062" (1.57mm)
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Flange Feature:
Top Mount Opening, Unthreaded, 0.125" (3.18mm) Dia
Operating Temperature:
-65°C ~ 125°C