Panasonic Electronic Components ECA-1VM220B
Part No.:
ECA-1VM220B
Description:
CAP ALUM 22UF 20% 35V RADIAL TH
Shipping
ECA-1VM220B Information
Series:
M-A
Packaging:
Tape & Box (TB)
Capacitance:
22 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
35 V
ESR (Equivalent Series Resistance):
Lifetime @ Temp.:
2000 Hrs @ 85°C
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Ripple Current @ High Frequency:
161.5 mA @ 10 kHz
Impedance:
Lead Spacing:
0.197" (5.00mm)
Size / Dimension:
0.197" Dia (5.00mm)
Height - Seated (Max):
0.472" (12.00mm)