Sullins Connector Solutions EBC49HETN
Part No.:
EBC49HETN
Description:
CONN EDGE DUAL FMALE 49POS 0.100
Shipping
EBC49HETN Information
Number of Positions:
49
Card Thickness:
0.062" (1.57mm)
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Operating Temperature:
-65°C ~ 125°C