Adam Tech EB15A-24-C
Part No.:
EB15A-24-C
Manufacturer:
Adam Tech
Category:
Wire to Board
Package:
Description:
EURO BLK 5MM R/A 24POS
Shipping
EB15A-24-C Information
Manufacturer:
Adam Tech
Series:
EB15A
Packaging:
Box
Product Status:
Active
Number of Levels:
1
Positions Per Level:
24
Pitch:
0.197" (5.00mm)
Mating Orientation:
Vertical with Board
Current:
8 A
Voltage:
300 V