Adam Tech EB15A-10-C-180
Part No.:
EB15A-10-C-180
Manufacturer:
Adam Tech
Category:
Wire to Board
Package:
Description:
EURO BLK 5MM VERT 10POS
Shipping
EB15A-10-C-180 Information
Manufacturer:
Adam Tech
Series:
EB15A
Packaging:
Box
Product Status:
Active
Number of Levels:
1
Positions Per Level:
10
Pitch:
0.197" (5.00mm)
Mating Orientation:
Horizontal with Board
Current:
8 A
Voltage:
300 V