Amphenol Anytek EB0421530000G
Part No.:
EB0421530000G
Manufacturer:
Amphenol Anytek
Category:
Wire to Board
Package:
Description:
TERM BLK 2P SIDE ENT 5.08MM PCB
Shipping
EB0421530000G Information
Manufacturer:
Amphenol Anytek
Series:
EB
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Number of Levels:
2
Positions Per Level:
2
Pitch:
0.200" (5.08mm)
Mating Orientation:
Horizontal with Board
Current:
20 A
Voltage:
300 V