Hosonic Electronic Co., Ltd E1SB40E00090AE
Part No.:
E1SB40E00090AE
Description:
XTAL 2016 40MHZ, 12PF/10/20/-30+
Shipping
E1SB40E00090AE Information
Series:
E1S
Frequency:
40 MHz
Frequency Stability:
±20ppm
Frequency Tolerance:
±10ppm
Load Capacitance:
12pF
ESR (Equivalent Series Resistance):
40 Ohms
Operating Temperature:
-30°C ~ 105°C
Size / Dimension:
0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):
0.020" (0.50mm)