Samtec Inc. DW-50-11-T-S-737
Part No.:
DW-50-11-T-S-737
Description:
FLEXIBLE BOARD STACKING HEADER W
Shipping
DW-50-11-T-S-737 Information
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
0.930" (23.622mm)
Length - Post (Mating):
0.083" (2.108mm)
Length - Stack Height:
0.737" (18.720mm)
Length - Tail:
0.110" (2.794mm)