Samtec Inc. DW-50-11-T-S-614
Part No.:
DW-50-11-T-S-614
Description:
CONN HDR 50POS 0.1 STACK T/H TIN
Shipping
DW-50-11-T-S-614 Information
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
0.930" (23.622mm)
Length - Post (Mating):
0.206" (5.232mm)
Length - Stack Height:
0.614" (15.596mm)
Length - Tail:
0.110" (2.794mm)