Samtec Inc. DW-48-14-L-D-940
Part No.:
DW-48-14-L-D-940
Shipping
DW-48-14-L-D-940 Information
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Row Spacing:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
1.430" (36.322mm)
Length - Post (Mating):
0.380" (9.652mm)
Length - Stack Height:
0.940" (23.876mm)
Length - Tail:
0.110" (2.794mm)