Samtec Inc. DW-48-11-F-Q-670
Part No.:
DW-48-11-F-Q-670
Shipping
DW-48-11-F-Q-670 Information
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Row Spacing:
0.200" (5.08mm)
Length - Overall Pin:
0.930" (23.622mm)
Length - Post (Mating):
0.150" (3.810mm)
Length - Stack Height:
0.670" (17.018mm)
Length - Tail:
0.110" (2.794mm)