Samtec Inc. DW-48-11-F-Q-620
Part No.:
DW-48-11-F-Q-620
Shipping
DW-48-11-F-Q-620 Information
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Row Spacing:
0.200" (5.08mm)
Length - Overall Pin:
0.930" (23.622mm)
Length - Post (Mating):
0.200" (5.080mm)
Length - Stack Height:
0.620" (15.748mm)
Length - Tail:
0.110" (2.794mm)