Samtec Inc. DW-45-20-L-D-625
Part No.:
DW-45-20-L-D-625
Description:
FLEXIBLE BOARD STACKING HEADER W
Shipping
DW-45-20-L-D-625 Information
Number of Positions:
90
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Number of Rows:
2
Row Spacing:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
1.130" (28.702mm)
Length - Post (Mating):
0.395" (10.033mm)
Length - Stack Height:
0.625" (15.875mm)
Length - Tail:
0.110" (2.794mm)