Samtec Inc. DW-45-12-F-Q-795
Part No.:
DW-45-12-F-Q-795
Shipping
DW-45-12-F-Q-795 Information
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Row Spacing:
0.200" (5.08mm)
Length - Overall Pin:
1.030" (26.162mm)
Length - Post (Mating):
0.125" (3.175mm)
Length - Stack Height:
0.795" (20.193mm)
Length - Tail:
0.110" (2.794mm)