Samtec Inc. DW-41-19-F-Q-985
Part No.:
DW-41-19-F-Q-985
Shipping
DW-41-19-F-Q-985 Information
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Row Spacing:
0.200" (5.08mm)
Length - Overall Pin:
1.330" (33.782mm)
Length - Post (Mating):
0.235" (5.969mm)
Length - Stack Height:
0.985" (25.019mm)
Length - Tail:
0.110" (2.794mm)