Samtec Inc. DW-41-19-F-Q-1005
Part No.:
DW-41-19-F-Q-1005
Shipping
DW-41-19-F-Q-1005 Information
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Row Spacing:
0.200" (5.08mm)
Length - Overall Pin:
1.330" (33.782mm)
Length - Post (Mating):
0.215" (5.461mm)
Length - Stack Height:
1.005" (25.527mm)
Length - Tail:
0.110" (2.794mm)