Samtec Inc. DW-39-09-F-T-400
Part No.:
DW-39-09-F-T-400
Manufacturer:
Samtec Inc.
Category:
Board Spacers, Stackers (Board to Board)
Package:
Description:
FLEXIBLE BOARD STACKING HEADER W
Shipping
DW-39-09-F-T-400 Information
Manufacturer:
Samtec Inc.
Series:
Flex Stack, DW
Packaging:
Product Status:
Active
Number of Positions:
117
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Number of Rows:
3
Row Spacing:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
0.730" (18.542mm)
Length - Post (Mating):
0.220" (5.588mm)
Length - Stack Height:
0.400" (10.160mm)
Length - Tail:
0.110" (2.794mm)