Samtec Inc. DW-36-10-T-S-600-LL
Part No.:
DW-36-10-T-S-600-LL
Description:
CONN HDR 36POS 0.1 STACK T/H TIN
Shipping
DW-36-10-T-S-600-LL Information
Number of Positions:
36
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Number of Rows:
1
Row Spacing:
Length - Overall Pin:
0.830" (21.082mm)
Length - Post (Mating):
0.120" (3.048mm)
Length - Stack Height:
0.600" (15.240mm)
Length - Tail:
0.110" (2.794mm)