Samtec Inc. DW-31-10-L-T-305
Part No.:
DW-31-10-L-T-305
Shipping
DW-31-10-L-T-305 Information
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Row Spacing:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
0.830" (21.082mm)
Length - Post (Mating):
0.415" (10.541mm)
Length - Stack Height:
0.305" (7.747mm)
Length - Tail:
0.110" (2.794mm)