Samtec Inc. DW-31-10-L-T-295
Part No.:
DW-31-10-L-T-295
Shipping
DW-31-10-L-T-295 Information
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Row Spacing:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
0.830" (21.082mm)
Length - Post (Mating):
0.425" (10.800mm)
Length - Stack Height:
0.295" (7.493mm)
Length - Tail:
0.110" (2.794mm)