Samtec Inc. DW-28-20-L-T-640
Part No.:
DW-28-20-L-T-640
Description:
FLEXIBLE BOARD STACKING HEADER W
Shipping
DW-28-20-L-T-640 Information
Number of Positions:
84
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Number of Rows:
3
Row Spacing:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
1.130" (28.702mm)
Length - Post (Mating):
0.380" (9.652mm)
Length - Stack Height:
0.640" (16.256mm)
Length - Tail:
0.110" (2.794mm)